16.11.2018.
Wycieczka do Torunia
07.05.2008.
Image6.05.2008 r. klasy V b, IV b i IV c wyjechały na wycieczkę do Torunia.
W programie wycieczki:
- zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Starych Miast w Polsce: Krzywa Wieża, kościół św. Janów, kościół Najświętszej Marii Panny, ruiny zamku, kościół św. Jakuba.
- spektakl w najnowocześniejszym w Polsce Planetarium w Toruniu,
- rejs po Wiśle,
- pokaz audiowizualny w Domu Kopernika,
- wyrób pierników według starych receptur w Muzeum Piernika.

Młode Talenty 2008
15.04.2008.

Image15 IV 2008 szkolny zespół instrumentalny „RAZ,DWA, TRZY” wziął udział - w drugim w tym sezonie artystycznym - konkursie instrumentalnym „Młode Talenty”, który organizowany był przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy ul. Niegocińskiej „175”. Ideą konkursu było zaprezentowanie repertuaru muzyki instrumentalnej z krajów Unii Europejskiej. Graliśmy trzy utwory:
Mały Chińczyk –A. Rowley,  Arię z opery RIGOLETTO Verdiego  oraz popularną melodię „Gdybym miał gitarę”. Zespół reprezentowali uczniowie z klas od II –V. Graliśmy głównie na fletach, keyboardzie, dzwonkach, metalofonie oraz instrumentach perkusyjnych.

W konkursie uzyskaliśmy II miejsce.

Koncert muzyczny
14.04.2008.
ImageTen koncert trochę różnił się od pozostałych. Prezentował muzykę rewiową i miusicalową. Nasi uczniowie bawili się na nim wspaniale, a wszystko za sprawą biorących udział w koncercie tancerzy. Pokazywali oni uczniom podstawowe kroki stepowania i zachęcali do wspólnego tańca. Dla niektórych dzieci było to nie lada wyzwaniem. Każdy chciał poczuć się tańczącym aktorem. Było dużo radości i wesołej zabawy.

Pamiętamy o naszej historii
14.04.2008.
ImageKlasy III b i II a spotkały się z kombatantami Zgrupowania
"Chrobry II".
Spotkanie odbyło się w szkolnej "Izbie Pamięci". Panowie przybliżyli nam historię walk powstańczych na terenie Woli. Dzieci zadawały pytania na temat przebiegu walk, naszego patrona czy eksponatów znajdujących się w "Izbie Pamięci". Nie zabrakło też chwil wzruszenia. Pan Zakrzewski odczytał wiersz napisany ku czci Mirosława Biernackiego.
Spotkanie zakończyło się zbyt szybko, ale Panowie obiecali wracać na spotkania z uczniami naszej szkoły.

Konkurs ekologiczny
13.04.2008.
ImageNasza szkoła wzięła udział w konkursie ekologicznym "W zgodzie z naturą". Praca naszego ucznia Alberta Oprzały została wyróżniona. Gratulujemy!

«« start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 nast. » koniec »»