18.08.2018.
Dzień Misia

„Na świecie mieszka wiele różnych misiów.

Są misie brunatne i polarne,

misie szmaciane i pluszowe.

A każdy z nich jest kochany i wyjątkowy”.

(„Bajki o misiach z czterech stron świata”- Aniela Cholewińska – Szkolik)

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zerówka zaprosiła na wspólne śniadanie przyniesione z domu pluszaki. Dzieci opowiadały o swoich misiach, zapoznawały resztę grupy z nimi.

Następnie 6-latki poznały historię święta i słuchały opowiadań o misiach z różnych stron świata. Poznaliśmy małego misia Petit, odważnego Figielka, wybraliśmy się w podróż latającym dywanem z Maju  Dżi ( „Bajki o misiach z czterech stron świata”- Aniela Cholewińska-Szolik).

Dużo radości sprawiło nam wykonanie opasek na głowę z emblematem misia. Rozwiązując różnego typu zagadki przypomnieliśmy sobie postacie najbardziej znanych misi m.inn Kubusia Puchatka, Coralgola, Misia Uszatka czy też Gumisiów. Nie zabrakło również zabaw, tańców i śpiewów. Na koniec lepiliśmy misie z plasteliny. Już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Pluszowego Misia…