18.01.2019.
Sukces w III Międzydzielnicowym Konkursie Historycznym
,,Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało. Wielkie sprawy głupią miłością "" (K.K. Baczyński)

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego zorganizowało konkurs ,,Ja, żołnierz Powstania Warszawskiego".
Celem tego konkursu jest prezentacja monodramu, przedstawiającego uczestnika Powstania Warszawskiego.
Uświadomienie uczniom jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, o wolną stolicę.
Każdy Powstaniec niesie ze sobą swoją historię walki o niepodległość i dlatego warto o tym pamiętać.

Nasi uczniowie w tym konkursie nie mieli sobie równych. W kategorii klas VI- VII zwyciężyła Weronika von Lonski z klasy 7 c, która przedstawiła postać Zofii Czekalskiej ps. ,,Sosenka" ,uczestniczki Powstania Warszawskiego, walczącej w Zgrupowaniu AK ,,Chrobry II".

Drugie miejsce zajęła Joanna Nosal z klasy 6 b, która wcieliła się w postać Haliny Jędrzejewskiej pseudonim ,,Sławka”.

W kategorii klas IV- V zwyciężył Igor Kempa uczeń klasy 5 a, który przedstawił postać patrona naszej szkoły Mirosława Biernackiego.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.