23.03.2019.
Spotkanie świąteczno  noworoczne

Spotkanie świąteczno – noworoczne kadry kierowniczej szkół i placówek oświatowych Dzielnicy Wola z Posłem na Sejm RP, Radnymi, Zarządem Dzielnicy oraz z zaproszonymi gośćmi w ZS im. Konarskiego

„Ach, co za noc!
Niezwykła noc
Ach! Co za dzień!
Niezwykły…”

Taki właśnie niezwykły dzień, na co wskazują słowa pastorałki, miał miejsce 15 grudnia br. w Zespole Szkół im. Konarskiego. Na zaproszenie władz Dzielnicy Wola – Radnych oraz p. Burmistrza Krzysztofa Strzałkowskiego, zastępcy Burmistrza p. Grażyny Orzechowskiej – Mikulskiej przybyli Poseł n a Sejm RP p. Michał Szczerba oraz Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele WOiW, związków zawodowych, DBFO. Zanim wszyscy goście złożyli sobie świąteczne życzenia, uczestniczyli w przedstawieniu bożonarodzeniowym BÓG SIĘ RODZI, GDY MIŁOSĆ JEST W NAS w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Biernackiego oraz uczniów CXIX LO im. Kuronia.

Główną rolę wśród aktorów odegrał MAŁY KSIĄŻE, który w ferworze przygotowań do świąt wskazał ludziom na Ziemi, jak mają postępować, aby miłość i tolerancja, braterstwo i solidarność wśród ludzi zwyciężyły ze wszelkim złem tego świata. Występy aktorów uświetnił chór ze SP nr 26 Miedziane nutki. Piękna minimalistyczna scenografia, barwne stroje, profesjonalna oprawa muzyczna i oczywiście gra aktorów bardzo podobały się widzom. Spektakl szczerze wzruszając i momentami bawiąc, przedstawił głębokie, nie tylko teologiczne prawdy dotyczące problemów trapiących dzisiejsze społeczeństwa. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy dźwiękach muzyki granej na skrzypcach, perkusji i dzwonkach przez uczniów obu szkół. Wzruszone władze Dzielnicy oraz cała zgromadzona w auli publiczność długą owacją na stojąco podziękowały aktorom i nauczycielom za przygotowanie w pełni profesjonalnego spektaklu..