24.03.2019.
Spotkanie "Ferie zimowe 2018"

W dniu 12 stycznia 2018 roku odbyły się spotkania z uczniami klas 4 – 7 oraz klas 0 – 3 wieńczące pracę w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Celem spotkań było podsumowanie osiągnięć uczniów w I semestrze, przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz prezentacja działań uczniów w związku z ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski Dniem Kultury Ukrainy w SP 26.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do Dnia Kultury Ukrainy w Szkole Podstawowej Nr 26. Wiele klas długo przygotowywało się  do swoich prezentacji. Mogliśmy podziwiać wiedzę uczniów o historii, kulturze, geografii Ukrainy, kosztować ukraińskich potraw o wyjątkowych smakach (kulinaria przygotowane zostały przez klasy 6a i 6b przy  - wsparciu rodziców  - za co dziękujemy! ). Na zakończenie  oglądaliśmy ukraiński taniec ludowy w wykonaniu uczniów z klas 6b i7a, a w choreografii opracowanej przez Weronikę z klasy 7a.

Drugą część spotkania poświęcono na uświadomienie uczniom konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu, zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów podczas rozpoczynających się ferii. Prowadzące spotkanie, Asia i Sandra wraz z panią pedagog, przedstawiły standardy zachowania się dzieci w różnych sytuacjach trudnych, kładąc szczególny nacisk na reagowanie na zaczepki ze strony osób obcych dziecku.

Podsumowaniem spotkania było za prezentowanie  przez Kierownictwo Szkoły osiągnięć uczniów w I semestrze oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursów.

Życzymy udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!