20.10.2018.
Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Nie pozwolimy milczeć historii! Nie! Pomimo że Oni przegrali bój we własnym domu…Czy przegrali…? To Oni teraz na nas patrzą…Podejmijmy Ich trop! Wróćmy na szlak! Raz jeszcze – Żołnierze Wyklęci.

Nasz szkoła włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Na lekcjach historii i języka polskiego odbywały się pogadanki. 2 marca odbył się apel, podczas którego uczniowie klas starszych przypomnieli postać Danuty Siedzikównej ,,Inki” i Witolda Pileckiego. Całości towarzyszyły piosenki patriotyczne w wykonaniu klasy 3 b i 6 b. Oprawę muzyczną przygotowała p. Justyna Uchrońska.

Uczniowie klasy 4 s i 7 a uczestniczyli w warsztatach  historycznych w Przystanku Historia IPN pt. ,,Zachowałam się jak trzeba. Historia Danuty Siedzikówny”.