17.11.2018.
Apel- zagrożenia cywilizacyjne i kultura języka w necie
W piątek 16 marca uczniowie klas IV-VII wzięli udział w spotkaniu poświęconym tematyce zagrożeń i cywilizacyjnych oraz kulturze języka w internecie. Spotkanie rozpoczął p. Rafał Tyburski- nauczyciel informatyki, który rozmawiał z uczniami na temat hejtu oraz trollingu. Uczniowie poznali wiele ciekawych faktów oraz zagrożeń płynących z tego tytułu. Dzieciaki bardzo rozsądnie odpowiadali na pytania, wiedzieli co to jest kultura języka oraz na czym polega konstruktywna opinia. Poznali także możliwości prawne oraz sposoby radzenia sobie z hejtem.

W drugiej części spotkania Pani Małgorzata Prus- psycholog, rozmawiała z dziećmi na temat zagrożeń cywilizacyjnych. Mowa była o terroryzmie, zachowaniach rasistowskich, chorobach cywilizacyjnych, porwaniach i wykorzystywaniach nieletnich. Podkreślone zostało także to, iż w naszej szkole nie ma zgody na wszelkiego rodzaju ataki o podłożu rasistowskim.

Na zakończenie spotkania p. Dyrektor podziękował prelegentom oraz uczniom za udział,a  uczennice klasy 4a wystąpiły z programem artystycznym