19.01.2019.
VII Turniej Wolski Zerówka na medal

We wtorek 20 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się VII Turniej Wolski „Zerówka na medal”. Tym razem w turnieju brało udział  9 reprezentacji klas „0” szkół wolskich: SP nr 351, SP nr 139, SP nr 222, SP nr 166, SP nr 148, SP nr 63, SP nr 317, SP, SP nr 238 i SP nr 26.

Siódmoklasistki pod wodzą naszych trenerek - Renaty Kośki i Marzeny Szateckiej po raz kolejny zorganizowały i przeprowadziły zawody sportowe dla najmłodszych dzieci. Przed rywalizacją nasi goście mogli podziwiać pokazy akrobatyczne dziewcząt i chłopców z naszych klas akrobatycznych. Pokaz przygotowały trenerki – p. Jolanta Górska i p. Magdalena Hulak.

Współzawodnictwo przebiegało w przyjaznej atmosferze. Dzieci i rodzice mogli doświadczyć bezpośrednio jak wielkie emocje wzbudza sportowa rywalizacja. Wszyscy zawodnicy wykonywali ćwiczenia z olbrzymim zaangażowaniem. Biegali slalomem, pokonywali tor przeszkód, przenosili małe materace, przechodzili tunelem, a to wszystko wykonywali w biegu na wyścigi. Jedynie rzuty do celu nie były wykonywane na czas.  Młodzi sportowcy wykazali się zdolnością koncentracji, ogólną sprawnością oraz umiejętnością współpracy w zespole. Mamy nadzieje, że spośród dzieci startujących w turnieju wyrosną osoby aktywne ruchowo, a przede wszystkim lubiące dobrą zabawę w duchu fair play.

Zmagania najmłodszych dzieci obserwowało liczne grono rodziców oraz dzieci najmłodszych klas szkół wolskich. Wszyscy głośno kibicowali swoim reprezentacjom. Uczniom najlepszych szkół  p. dyrektor Beata Ciemięga wręczyła dyplomy, medale i nagrody rzeczowe - różnego rodzaju piłki.

Oto najlepsze szkoły:

I miejsce SP nr 222