23.09.2018.
Finał Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Wojenne

W piątek 11 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się finał Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Wojennej, zorganizowanego dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W konkursie wzięli udział uczniowie wolskich szkół podstawowych. Zaprezentowali utwory polskich twórców, wykazując się wrażliwością, doskonałą dykcją i interpretacją.

Jury złożone z naszych polonistek, biorąc pod uwagę dobór i znajomość tekstu, dykcję i sposób wykonania, wybrało najlepszych uczniów w dwóch kategoriach: klas IV i V-VII.

Klasy IV:

I miejsce – Artur Burzyński SP 26

I miejsce – Jagoda Kubiak SP 26

II miejsce – Mateusz Fituch SP 236

II miejsce – Patrycja Pyra SP 236

III miejsce – Emilia Rączka SP 236

Klasy V-VII:

I miejsce – Albert Płatek SP 63

II miejsce – Weronika Smolarczyk SP 26

III miejsce – Ewelina Avetisian SP 26

Wyróżnienia – Weronika von Lonski SP 26

Wyróżnienie – Joanna Jurkowska SP 238

Uczniowie otrzymali w nagrodę różne gry i książki. Wszystkim gratulujemy i czekamy na Was w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych.