20.06.2018.
Koncert  rozrywkowe opracowanie muzyki poważnej

Jak każdego miesiąca, w maju w naszej szkole odbył się  już dziewiąty koncert pt. „Rozrywkowe opracowanie muzyki poważnej”. Spotkanie było o tyle ciekawe, że klasyczne poważne utwory (niektóre nawet sprzed kilkuset lat) zostały zagrane „językiem muzyki rozrywkowej”. Utwory, które zostały opracowane do gry na fortepianie, współcześni muzycy zaprezentowali np. przy użyciu gitary, perkusji czy saksofonu.

Prowadzący przybliżył młodzieży sylwetki wybitnych kompozytorów: Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ludviga van Beethovena i Fryderyka Chopina. Usłyszeliśmy sonatę Siciliana, Marsz turecki w tonacji a-moll, Sonatę Księżycową Beethovena, która uchodzi za jedną z najsłynniejszych sonat w historii muzyki. Wówczas trzydziestoletni kompozytor zadedykował ją swojej ukochanej. Artyści zagrali również preludium A-dur F. Chopina w tonacji jazzowej, uwerturę do Curulika sewilskiego – jest to słynna opera z 1816 roku, którą stworzył G. Rossini.

Podsumowaniem była muzyka z filmu Benny Hill, która rozbawiła społeczność szkolną.