20.08.2018.
Konkurs wiedzy olimpijskiej

24 maja 2018 roku reprezentacja SP 26 wzięła udział tym razem w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej w Szkole Podstawowej nr 388 w Warszawie.

Nasza reprezentacja została wyłoniona w Szkolnym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej,  zorganizowanym w marcu dla uczniów klas 4-6. Wiedza dotycząca olimpizmu jest bardzo szeroka, ale dla pasjonatów sportu wielce ciekawa. Ciekawe informacje mogliśmy sobie przyswajać zerkając codziennie na gazetki w holu przy hali sportowej oraz sali nr 39. Najbardziej zainteresowani otrzymali od nauczycieli WF prezentacje o Olimpizmie. Test szkolny najlepiej napisali:

Helena Szelachowska kl 4a

Dominik Smyczyński 4s

Marcel Gieruszka 4s

Jan Nowacki 4s

Igor Kempa kl  5a

Jan Sawka kl 6a

Jan Dankowski kl 6b

Kolejnym etapem była rywalizacja międzyszkolna, która została zorganizowana wedle zasad teleturnieju Jeden z dziesięciu. Rywalizacja była ekscytująca, ale co najważniejsze – triumfowała reprezentacja Naszej Szkoły. Skład naszej zwycięskiej drużyny:

Helena Szelachowska kl 4a

Jan Sawka kl 6a

Jan Dankowski kl 6b

Zwycięzcy  zostali uhonorowani dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz słodyczami.

GRATULUJEMY!!!