19.07.2018.
Apel "Łączy Nas Bezpieczeństwo 2018"
W dniu 15 czerwca 2018 roku odbyły się spotkania poświęcone bezpieczeństwu dzieci podczas wakacji przygotowane przez p. psycholog Małgorzatę Prus i p. pedagog Irenę Pych wraz z uczniami klas 4s, 6a, 6b, i 7a.

Uczniowie przygotowali inscenizację „Łączy Nas Bezpieczeństwo”, nawiązującą do rozpoczynających się właśnie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Zasady kulturalnego kibicowania oraz zasady zachowania się podczas wakacyjnych wypraw są podobne. Podczas apelu mogliśmy podziwiać pokaz umiejętności piłkarskich chłopców oraz wspaniały układ taneczny dziewczynek w strojach cheerleaderek przygotowany przez p. Kingę Malantowicz.

Ważną częścią spotkania była prezentacja multimedialna „Bezpieczne wakacje 2018”, w której największy nacisk położono na bezpieczeństwo dzieci w podróży, nad wodą, w lesie, w górach, na łące i w mieście. Zwrócono szczególną uwagę na zagrożenie jakie stanowi przyjmowanie substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy, oraz omówiono zagrożenia związane z niebezpiecznymi roślinami (barszcz Sosnowskiego), ukąszeniem owadów i kleszczy.

Pan Dyrektor Szkoły zwraca się z apelem do rodziców w związku z groźnymi dla życia i zdrowia dopalaczami. Uświadamiajmy wszyscy uczniom jakie niebezpieczeństwa wynikają z zażywania tych substancji.

Przypominamy także, że na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej znajduje się "Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku", z którym warto się zapoznać przed wakacyjnymi wyjazdami.Zadbajmy o to, aby nasi uczniowie korzystali z wakacyjnych atrakcji mądrze!

Życzymy miłych i bezpiecznych wakacji!