21.09.2018.
Klasy 7 na pikniku historycznym
W piątek 15 czerwca uczniowie z klas siódmych wraz z wychowawcami udali się do Gimnazjum nr 46 przy ulicy Kasprzaka, gdzie odbywał się piknik wojskowo- historyczny zorganizowany przez grupę rekonstrukcyjną "Szare Szeregi"
Każdy wchodzący na teren pikniku wysłuchał opowieści o Szarych Szeregach. Następnie uczniowie wzięli udział w grze terenowej. Każdy musiał "zaliczyć" stację. Poznawali wówczas działanie wojennych stacji telefonicznych, odwiedzili namiot medyka oraz mogli podziwiać zrekonstruowane pojazdy z czasów I i II Wojny Światowej. Nie zabrakło także zadań sprawnościowych takich jak wyścigi z taczką, czy czołganie się pod przeszkodami.
Piękna pogoda, ciekawe miejsca- to był doskonały czas na spędzenie ostatnich dni przed wakacjami!