19.03.2019.
Koncert solistów
Dnia 14 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert zatytułowany „Koncert solistów”. Był to występ artystyczny trzech muzyków na trzy instrumenty: akordeon, klarnet i skrzypce.

Prowadzący koncert – pan Eugeniusz opisał słuchaczom poszczególne instrumenty. Dowiedzieliśmy się, że akordeon to instrument dęty dmuchany i najlepiej brzmią na nim dźwięki żywiołowej muzyki. Z kolei klarnet zaliczany jest do instrumentów dętych drewnianych. Swoim dźwiękiem czaruje słuchaczy. Skrzypce – instrument smyczkowy – potrafią wyczarować każdy rodzaj muzyki.

Mieliśmy okazję posłuchać zarówno żywiołowej muzyki: polki – sygnału audycji radiowej „Lato z radiem”,  motywu muzycznego z komedii „Va banqe” i suity, jak również bardziej nastrojowych utworów: fragmentu koncertu „Lato” A. Vivaldiego, romansu na trzy instrumenty oraz czardasza, w którym przeplatają się elementy nastrojowe i żywiołowe.

Soliści przygotowali zagadkę dla słuchaczy, którzy mieli odgadnąć tytuł znanej piosenki. Okazało się, że uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Skoczna i żywiołowa muzyka zachęciła słuchaczy do klaskania w rytm granych melodii.

Po koncercie tanecznym krokiem udaliśmy się na zajęcia lekcyjne.