19.01.2019.
Apel o bezpieczeństwie

W piątek 21 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się spotkania dla wszystkich uczniów, których celem było kształtowanie odpowiedzialnych postaw dzieci i młodzieży w szkole, w domu i na ulicy.

Panie psycholog i pedagog przygotowały prezentację multimedialną “Bezpieczeństwo 2018/2019”. Uczniowie klasy 8s omawiali właściwe zachowania uczniów w różnych sytuacjach szkolnych i życiowych, radzili jak mądrze dokonywać wyborów w relacjach rówieśniczych, jak asertywnie odmawiać i jak dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, wykazywali się wiedzą    i umiejętnościami w zakresie znajomości przepisów o ruchu drogowym, przeciwdziałania przemocy. Wiele uwagi poświęcono właściwym zachowaniom      w przestrzeni medialnej, zwłaszcza w aspekcie stosowania reguł bezpiecznego       i kulturalnego korzystania z sieci. Ponadto przypomniano zasady reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.

Na zakończenie spotkań prowadzący przekazali uczniom i nauczycielom życzenia zdrowia w nowym roku szkolnym oraz radzili, aby uczniowie oprócz rzetelnej nauki dużo korzystali z aktywności fizycznej i nie przesiadywali zbyt długo przed ekranem komputera, telefonu czy telewizora.