19.03.2019.
Lekki tornister
Dnia 28.09.2018 r. w naszej szkole już po raz kolejny wzięliśmy  udział w akcji „LEKKI TORNISTER”.

Klasy I-III obejrzały inscenizację „Lekki tornister”  w wykonaniu uczniów z klasy 2a oraz pokaz różnych

rodzajów tornistrów przygotowany przez uczniów z klasy 2b.

W klasach z wychowawczyniami uczniowie  uczyli się, jak prawidłowo pakować tornistry.

Klasy I.-wykonały rysunek-Co powinno być w tornistrze ucznia?

Klasy II.- przygotowały występ.

Klasy III.- Wymyślały hasła promujące akcję.

Każda klasa w dowolnym terminie miała zważyć swoje tornistry i porównać z wagą dzieci.

Ważenie tornistrów będzie odbywało się systematycznie do końca   roku szkolnego – terminy ważenia ustalą wychowawcy, którzy odpowiedzialni będą za monitorowanie akcji.

W klasach 4-8 na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki nawiązujące do akcji –„Lekki Tornister”.

Zaplanowana tematyka do realizacji w tym dniu była następująca:

cechy „lekkiego tornistra” tornistra- właściwy wybór,

sprawdzenie zawartości  tornistrów/plecaków,

pakowanie plecaków zgodnie z planem,

podanie zasad ,,odchudzenia” tornistra, min. zostawianie podręczników w klasie, szatni, zeszyty w miękkich okładkach,

propozycje uczniów- Co zrobić, by plecak był lżejszy?

Uczniowie z klas 4-6 wykonywali gazetki klasowe informującej o akcji-„ Lekki tornister”. a uczniowie z klas 7-8 wymyślali rymowanki i wierszyki na temat akcji.

Rodziców prosimy o codzienną kontrolę tornistrów dzieci.