24.03.2019.
Rowerami do miejsc pamięci
W połowie października dwie klasy wybrały się na wycieczkę rowerową . Program zawierał przejażdżkę jednośladami po Puszczy Kampinoskiej.

Wychowawcom, nauczycielom wychowania fizycznego, zależało nie tylko na rozwijaniu i propagowaniu spędzania wolnego czasu na powietrzu, ale również na rozwijaniu tożsamości narodowej wśród uczniów. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry. Palmiry to miejsce symboliczne. W czasie II wojny światowej w okolicznych lasach Niemcy przeprowadzili serię 21 masowych mordów, w których zginęło ponad 1700 mieszkańców Warszawy. Muzeum upamiętnia ofiary tych zbrodni, poświęcone jest także pozostałym działaniom wojennym na terenie Puszczy Kampinoskiej. Na pobliskim cmentarzu uczniowie klasy 6a zapalili symboliczny znicz i zmówili modlitwę nad bezimiennym grobem za wszystkich żołnierzy walczących za wolność swojej polskiej ojczyzny.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było ognisko w przepięknym miejscu i o równie atrakcyjnej nazwie – Polana Pociecha. Przyjemnemu wypoczynkowi sprzyjała wspaniała pogoda oraz malownicza jesienna sceneria – kolorowe złote i czerwone liście na tle niebieskiego nieba. Po prostu bajka, którą z pewnością powtórzymy