18.01.2019.
Ślubowanie klas pierwszych
         Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. W piątek 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas pierwszych.

Świąteczny strój galowy, uczniowskie birety, dekoracja sali, przygotowane upominki –  wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Prowadzący uroczystość uczniowie klas czwartych przywitali wszystkich zebranych gości – Dyrekcję, nauczycieli, Kombatantów ze Zgrupowania AK ,,Chrobry II”, delegacje klas młodszych, a szczególnie pierwszoklasistów ich rodziców. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Pomyślnie zdali test z wiedzy o życiu w szkole. Rozwiązywali zagadki szkolne. Wszyscy spisali się „na medal”. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po wprowadzeniu sztandaru i zaśpiewaniu hymnu państwowego, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Dzieci najpierw ślubowały: ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka”. Po złożeniu ślubowania wicedyrektor szkoły p. Beata Ciemięga oraz kierownik świetlicy p. Jolanta Władzińska dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia…” – wypowiadając te słowa dotykały ołówkiem  jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci, które w tej podniosłej chwili były bardzo skupione         i wzruszone. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania, znaczki ,,Jestem uczniem”, a także legitymacje szkolne i rożki obfitości. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych, a w klasach czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.