19.03.2019.
Niepodległościowy rajd rowerowy klasy 7a
19 października  odbył się szczególny  rajd  rowerowy klasy 7a  .Wzięli w nim udział uczniowie  pod opieką Małgorzaty Prus i Pawła Prusika

Grupa śmiałków, gotowych pokonać ponad 30 km, wyruszyła o godz. 7.00 sprzed szkoły. Miejscem docelowym były Palmiry– miejsce związane ze zbrodniami hitlerowskimi dokonanymi na Polakach w latach okupacji hitlerowskiej. Pierwszym poważnym wyzwaniem okazał się ekstremalny przejazd przez Puszczę Kampinoską. Uczestnicy rajdu w zadumie zatrzymali się przy Muzeum- pomniku upamiętniającym ofiary z czasów II wojny światowej. W muzeum nauczyciel historii przedstawił uczniom historię tego okrutnego dla Polaków miejsca. Dalej malownicza trasa wiodła wprost ku następnemu wyzwaniu. Trzeba było jeszcze tylko pokonać wysoką i stromą skarpę i wjechać na polanę gdzie na rajdowców czekali organizatorzy i ognisko z kiełbaskami. Na szczęście trud został wynagrodzony już po kilku godzinach jazdy . Na polanie  zaplanowaliśmy  dłuższy odpoczynek. Pani psycholog omówiła z dziećmi tematykę doradztwa zawodowego w ramach ogólnopolskiego tygodnia kariery pod hasłem – Bądź architektem swojego szczęścia. Poruszono tematykę przedsiębiorczości, rynku pracy, kompetencji zawodowych. Okazało się, że najwięcej radości strudzonym rowerzystom sprawiła zabawa w chowanego. Kilkoro najbardziej odważnych nastolatków wyruszyło w ekstremalne zakątki Puszczy przedzierając się po piaskach i wąskich ścieżkach pomiędzy drzewami .

Wszystkim dopisywały humory i nikt nie skarżył się na zmęczenie. Rajd okazał się wyjątkowo udany, a na kolejne już umawiamy się wiosną .