18.01.2019.
"Niech żyje Polska" - radosne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej N

Cała społeczność szkolna przygotowywała się do 100 - lecia odzyskania niepodległości Polski od wielu dni.
Nauczyciele i uczniowie zadbali o przygotowanie odświętnych dekoracji sal i korytarzy w barwach narodowych, z dominującymi elementami godła, flagi, kokardy narodowej. Samorząd Szkolny zorganizował "Kawiarenkę Dla Niepodległej" przeznaczając cały dochód na pomoc powstańcom warszawskim.
Szkolne Koło Wolontariuszy porządkowało klasy, a w ramach projektu "Urodziny Polski z Przedszkolakami" zorganizowało pod opieką nauczycieli wyjścia do Przedszkola Nr 289 w celu wspólnego czytania wierszy patriotycznych.
Uczniowie przygotowali lekcje historyczne, uczestniczyli w wewnątrzszkolnym konkursie multimedialnym "100 lat Polsko".
Nasi sportowcy brali udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Woli.
W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę książek "Drogi do Wolności".
Uczniowie wraz z nauczycielami opiekowali się grobami bohaterów narodowych, uczestniczyli w wyjściach edukacyjnych do miejsc pamięci, do Instytutu Pamięci Narodowej, wzięli udział w konkursie fotograficznym w Szkole Podstawowej Nr 225, a nasz chór szkolny dawał koncerty w Szkole Podstawowej Nr 238 oraz w Teatrze na Woli.
W dniu uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w szkole od godzin porannych rozbrzmiewały nuty polskich pieśni patriotycznych i panował podniosły nastrój. Po koncercie muzycznym wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami na boisku szkolnym utworzyli wspaniały układ - "Biało-Czerwoną Polskę". Fotografie układu z górnych okien budynku szkolnego dokumentujące nasze radosne świętowanie będą pamiątką, którą umieścimy w przygotowywanej "Kapsule Czasu". Znajdą się tam ponadto życzenia dla Polski oraz rysunki uczniów przestawiające wyobrażenie naszej Ojczyzny w roku 2118.
Tego dnia gościł w szkole kustosz Muzeum Wojska Polskiego, który w podczas lekcji opowiadał o polskich barwach narodowych, zwłaszcza zaś o kokardzie narodowej.
Przepięknym, niezwykle wzruszającym uwieńczeniem obchodów Święta był uroczysty apel z udziałem wielu gości m. in. zaszczyciła nas swoją obecnością p. Mariola Zielińska- naczelnik WOiW dzielnicy WOLA. Młodzi artyści zaprezentowali pod kierunkiem nauczycieli widowisko słowno-muzyczne na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wesele".