18.01.2019.
Apele o prawach dziecka
Zgodnie z tradycją naszej szkoły 30 listopada 2018 roku, odbył się apel pt. „Prawa dziecka, obowiązki ucznia”.

Marta Tokarczyk z klasy III c pięknie recytowała wiersz „O prawach dziecka”. Psycholog szkolny Małgorzata Prus na podstawie prezentacji multimedialnej zwróciła uwagę  na obowiązki uczniów, które wynikają z praw dziecka: szacunek do wartości, zasad, praw drugiego człowieka. Pani Małgorzata Dąbrowska zaprezentowała niektóre pozycje literatury dziecięcej, ułatwiające zrozumienie tych praw: G. Kasdepke „Mam prawo” i „Kuba i Buba w szpitalu, czyli prawa dziecka pacjenta”, „R. Piątkowska „Która to Malala?”.

W dniu 03.12.2018 roku odbył się apel „Prawa dziecka” dla klas starszych.

Podczas spotkania pan dyrektor Paweł Prusik i psycholog szkolny Małgorzata Prus omówili prawa dziecka i obowiązki ucznia. Celem spotkania było usystematyzowanie wiedzy uczniów. Bogata prezentacja multimedialna „Prawa dziecka, obowiązki ucznia” pomogła słuchaczom utrwalić wiadomości w tym zakresie.