23.03.2019.
Code & Share- finał !

Jak działa inteligentne miasto? Jak internet rzeczy ułatwia nasze życie? Jak wszyscy zyskamy dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji? A przede wszystkim jak poruszać się w świecie nowych technologii? Na te pytania starały się dzisiaj odpowiedzieć dzieci ze 102 szkół w Polsce i na Litwie, podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnym uczestnictwie w zajęciach poświęconych nowym technologiom.

We wtorek 11 grudnia gościliśmy przedstawicieli wielu instytucji w tym: zastępce Prezydenta m. st. Warszawy, prezesa Urzędu Kontroli Elektronicznej oraz  prezesa fundacji Architects PL. Całość wydarzenia miała bardzo medialny charakter.

Ustanawianie rekordu rozpoczęło się o godz. 10.30, a w lekcji uczestniczyli uczniowie z klas 5-7 szkół podstawowych. Elementem zajęć była praca w grupach, w ramach której dzieci wykonywały ćwiczenia polegające m.in. na dyskusji o wykorzystywaniu internetu jako źródła rozrywki, wiedzy, nauk i sposobu komunikacja, zapoznaniu się z przykładami Internetu Rzeczy, projektowaniu inteligentnego domu przyszłości.

W naszej szkole próbę pobicia rekordu podjął nauczyciel informatyki p. Rafał Tyburski wraz z dzielnymi 27 uczniami :). Dziękujemy także pozostałym osobom, które włączyły się w te niełatwe przygotowania do akcji.

Celem przeprowadzonej lekcji było m.in. podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci w kontekście ich przyszłości w cyfrowym świecie i w społeczeństwie informacyjnym, uświadomienie dzieciom, jak istotne jest to, by potrafiły się poruszać w świecie nowych technologii i uczyć nowych rzeczy, pozyskiwać kompetencje, które będą wykorzystywane w realizacji zadań wynikających z wyzwań cyfrowego świata i zawodów, które wkrótce powstaną.

Teraz czekamy na oficjalne potwierdzenie wyniku przez Guinness World Record.