19.07.2018.
Regulamin Bibioteki szkolnej

Regulamin  biblioteki  szkolnej
w Szkole Podstawowej Nr 26 w Warszawie

Zasady korzystania z biblioteki:

• Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
  • Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:
        - wypożyczając je do domu,
        - czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny i czasopisma),
        - przeglądając w pracowniach przedmiotowych (komplety przekazane do pracowni).
  • Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na okres dwóch tygodni i jedną lekturę na okres jednego tygodnia.
  • Uczniowie przygotowujący się do konkursów oraz wolontariusze biblioteczni mają prawo wypożyczyć jednorazowo większą liczbę książek.
  • Nauczyciele mogą pożyczać pięć książek na okres jednego miesiąca.
  • Po upływie terminu zwrotu czytelnik zobowiązany jest oddać książkę lub ją prolongować, o ile nie jest zamówiona.
  • Wypożyczane materiały należy chronić przed zniszczeniem lub zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.
  • W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą lub inną uzgodnioną z bibliotekarzem.
  • Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
  • W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteki.
  • Z księgozbioru podręcznego można korzystać po uprzednim wpisaniu się do zeszytu odwiedzin.
  • Zbiory podręczne odstawia na miejsce bibliotekarz.
  • Do czytelni nie wolno wnosić teczek, plecaków oraz wierzchnich ubrań.
  • W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  • Na terenie biblioteki funkcjonuje czytelnia multimedialna, której zasady korzystania określone są odrębnym regulaminem.