21.08.2018.
Apel o książce

Image Dania 4 czerwca 2008 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Książki, na której obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Sąd nad książką" przygotowane przez uczniów z klasy VI b pod kierunkiem pań bibliotekarek. W rozprawie udział wzięli: sędzia, prokurator, obrońca, świadkowie oskarżenia - płyta CD i komputer oraz świadkowie obrony - książka i pani bibliotekarka. Swoje opinie mogła również wyrazić publiczność. Sąd wydał sprawiedliwy werdykt, który brzmiał: " Książka jest ważnym elementem współczesnego życia i wapółuczestnicząc z nowoczesnymi środkami przekazu nie może zniknąć z naszych domów".

Na zakończenie uroczystości zwycięzcy szkolnego konkursu czytelniczego otrzymali nagrody książkowe.