23.10.2018.
Konkurs "English around the world"
ImageW czwartek 4 grudnia 2008 roku część uczniów z klasy IV a i klasy V c wybrała się do miejscowości Błonie na konkurs języka angielskiego. Ów konkurs był już po raz drugi organizowany przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych oraz Centrum Zasobów Językowych YLRC.
Przez blisko dwa tygodnie najlepsi uczniowie z języka angielskiego, w pocie czoła, przygotowywali scenki, których tematyką była kultura brytyjska. Klasa IV przygotowała scenkę o typowych zachowaniach Brytyjczyków. Ich starsi koledzy pokazali zasady savoir vivre w Wielkiej Brytanii. Do konkurs przystąpiło ponad 100 osób, poprzeczka była bardzo wysoko zawieszona. Po męczących przesłuchaniach byliśmy w dobrych humorach. Trema nie zjadła naszych młodych aktorów, jury i publiczność była zachwycona. Dzień później dowiedzieliśmy się, że oba nasze zespoły zajęły II miejsce. Jest to ogromny sukces, gdyż konkurencja była ogromna. Wyczekujemy teraz wtorku 16 grudnia, kiedy to odbędzie sie wielka gala finałowa połączona z rozdaniem nagród laureatom. Tym wszystkim, którzy się przyczynili do tego sukcesu jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY !