22.06.2018.
Konstytucja 3 -go Maja
Image30 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczcili rocnicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szóstoklasiści przygotowali uroczysty apel w czasie którego przedstawiono inscenizację pt. " Przygoda z Konstytucją 3 Maja". Spektakl przeniózł widzów w czasy XVIII wieku. Przedstawiono zaprzysiężenie przyjęte od biskupa przez panującego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie widowiska można było zobaczyć przede wszystkim przepiękne kostiumy np. : suknie jakie kiedyś nosiły majętne damy, stroje szlacheckie lub ubiór króla.
Młodzi artyści podkreślili ogromną wagę Konstytucji 3 Maja i oddali hołd tym, którzy 218 lat temu walczyli o reformy i wolność naszej ojczyzny. Słowem i muzyką oddali klimat gorących dni roku 1791, gdy Montaż słowno - muzyczny zakończyła piosenka pt. " Pamięć w nas " w wykonaniu chóru szkolnego " Miedziane Nutki"