23.10.2018.
Konkurs "Kwiaty z origami"
ImageW naszej szkole 22 kwietnia 2010 roku nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu dla Świetlic działających w szkołach podstawowych w Warszawie „Kwiaty z origami”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych:
 SP NR 166, SP NR 222, SP NR 225, SP NR 236, SP NR 238, SP NR 285, SP NR 317, SP NR 342, SP NR 26.
Celem konkursu zorganizowanego przez naszą świetlicę było propagowanie walorów edukacyjnych i terapeutycznych metody origami oraz promowanie twórczości dziecięcej. Nadesłane prace spełniały wymogi organizatorów konkursu, zachwycały pomysłowością i oryginalnością formy.Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prac był wyrównany i bardzo wysoki.
Ostatecznie najwyższe laury zdobyły uczennice ze świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 236, a każda ze świetlic została uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami.
Nagrodzeni uczniowie oglądali program artystyczny w wykonaniu uczniów z grupy III naszej świetlicy. Uroczystość zakończyła się oglądaniem wystawy prac konkursowych i słodkim poczęstunkiem.