21.10.2018.
"Lekki tornister"

Image17 września 2010 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Odchudzonego Plecaka. Sprawdzanie, co uczniowie noszą do szkoły rozpoczęło  czwartą edycję  akcji miejskiej Biura Edukacji „Lekki tornister”.

Pierwsze działania podjęli wychowawcy podczas zebrań z rodzicami . Wspólnie starali się odpowiedzieć na pytanie – Z czego można zrezygnować, aby plecak ucznia był lżejszy? Zachęcali  rodziców do wsparcia akcji i codziennej kontroli zawartości tornistrów swoich dzieci.

We wszystkich klasach wychowawcy ważyli tornistry uczniom, organizowali tematyczne gry dydaktyczne , zabawy, zajęcia plastyczne, rozmawiali na temat wpływu ciężaru i budowy plecaka na kształtowanie postawy ciała.

Następnie odbył się happening  z udziałem zaproszonych gości, władz miasta i dzielnicy: Burmistrza Dzielnicy Wola Pana Marka Andruka, Dyrektor Biura Edukacji Pani Jolanty Lipszyc, Zastępcy Biura Edukacji Pani Beaty Murawskiej, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Pani Marioli  Zielińskiej oraz uczniów klas młodszych.  Uczniowie z klasy III b zaprezentowali scenkę dramową pt. „Lekki tornister”. Wszyscy wzięli udział w mini quizie  sprawdzającym wiedzę uczniów.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni gości  wzięli udział w ważeniu tornistrów uczniów z klasy II c oraz obejrzeli nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych.

Mamy nadzieję, że po tak spędzonym dniu  uczniowie z naszej szkoły zrozumieją, jak ważne  jest prawidłowe pakowanie tornistra i właściwe go noszenie. Liczymy także na rozsądek rodziców przy zakupie plecaków, ze szczególnym uwzględnieniem ich wagi. Wszystkim uczniom przypominaliśmy, że na co dzień mogą korzystać ze swoich szafek w szatni, a uczniowie z klas młodszych mają szuflady i półki w swoich klasach.