19.10.2018.
Piknik ekologoiczny 2010
ImageDzisiejszy dzień stał pod znakiem ekologii. Zorganizowany przez Panią Celej, kolejny już, Piknik Ekologiczny to czas, w którym poprzez dobrą zabawę poznajemy wiele ciekawych sposobów na to, jak dbać o nasze środowisko naturalne.

Przygotowania do pikniku rozpoczęły się już dużo wcześniej. Klasy 0- II przygotowywały się do konkursu plastyczno- technicznego "Ekoludek". Uczniowie klas starszych natomiast mieli szansę wziąć udział w konkursach: plastycznym, literackim oraz multimedialnym. Wszystkie prace były oczywiście o tematyce proekologicznej.

W piątek, punktualnie o godzinie 9:00, piknik uroczyście otworzył Pan Dyrektor. Następnie Pani od przyrody przedstawiła plan pikniku, a uczniowie klas IV wyrecytowali ekologiczne  wiersze. Po tym krótkim wstępie laureaci konkursu  multimedialnego przedstawili swoje prace. Po tej krótkiej, ale za to  bardzo mądrej lekcji ekologii, uczniowie udali się do klas wraz z wychowawcami, gdzie przygotowywali stroje na konkurs "Moda na ekologię".Taka forma pracy bez wątpienia łączy przyjemne z pożytecznym.

Pokaz "Mody ekologicznej" był zwieńczeniem pikniku ekologicznego. Jury wręczyło nagrody laureatom wszystkich konkursów, a trzeba przyznać, że było ich całkiem sporo. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego wesołego spotkania z ekologią już w przyszłym roku.