21.06.2018.
II dzielnicowa konferencja "Sześciolatki w pierwszej klasie"
Image10 marca 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 26 w Warszawie przy ul. Miedzianej 8 odbyła się II Dzielnicowa Konferencja „Sześciolatki w pierwszej klasie”, którą prowadzili: p. Paweł Prusik - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 26 i p. Beata Urbanek Żywica - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 221.

Wśród zaproszonych gości byli Pani Alina Sarnecka – Naczelnik w Departamencie Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola oraz przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania i Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty – Wola.

W konferencji udział wzięli dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli Dzielnicy Wola, nauczyciele, wychowawcy dzieci sześcioletnich, pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, rewalidatorzy, reprezentanci poradni psychologiczno-pedagogicznych, rodzice i opiekunowie wraz ze swoimi 6-letnimi pociechami.

Konferencję uświetnił pokaz akrobatyczno-gimnastyczny w wykonaniu najmłodszych uczniów i abiturientów Szkoły Podstawowej Nr 26 oraz występ artystyczno-muzyczny pod tytułem „Muzyka Pana Fryderyka”, w wykonaniu dzieci sześcioletnich.

Zmiany w polskim systemie edukacji, dotyczące obniżenia wieku rozpoczynania nauki, zaprezentowała Pani Alina Sarnecka, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji. Informacje dotyczące gotowości szkolnej i predyspozycji psychomotorycznych dziecka 6-letniego przekazała p. Monika Borowa, psycholog ze Szkoły Podstawowej Nr 26. Z kolei przedstawiciele rodziców sześciolatków podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie edukacji dziecka sześcioletniego.

Rodzice przyszłych sześciolatków mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczno-wychowawczą wolskich placówek, oraz obejrzeć bazę Szkoły Podstawowej Nr 26 pod kątem przygotowania do pracy z dzieckiem sześcioletnim.

Uczestnicy II Konferencji „Sześciolatki w pierwszej klasie” wysoko ocenili jakość, oraz walory organizacyjne spotkania.