23.01.2019.
W drodze do Emaus...

ImageW dniach 6, 7 i 8 kwietnia jako uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 26 im. M. Biernackiego w Warszawie uczestniczyliśmy w szkolnych rekolekcjach, które odbyły się na terenie parafii pod wezwaniem św. Alojzego Orione przy ul. W. Lindleya 12. Rekolekcje poprowadził ks. Robert Branicki ze zgromadzenia Księży Orionistów w Zduńskiej Woli. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jest to zgromadzenie, które wyróżnia szczególne umiłowanie Pana Jezusa, Kościoła oraz Papieża, a jego podstawowym założeniem jest maksyma Czyńcie dobro wszystkim, czyńcie dobro zawsze, zła nigdy i nikomu.

            I tak też nawiązując do misji zgromadzenia, tematem spotkań stało się odkrywanie obecności Pana Jezusa w swoim życiu na wzór uczniów z Emaus oraz rola Pisma Świętego w życiu człowieka. Prowadzący mówił o różnych funkcjach Pisma Świętego i o tej najważniejszej: Pismo Święte jest źródłem wiedzy o Panu Bogu – o tym Kim jest, co Mu się podoba i jak Mu służyć, by żyć pełnią życia oraz spełnienia, a wszystko to zilustrowane było wspaniałymi pomocami-rysunkami przedstawionymi na ogromnych kartonach – tak, by Dzieci lepiej zapamiętały to, o czym mówiono. Słuchaliśmy w tych dniach utworów na flecie w wykonaniu Księdza Rekolekcjonisty, oglądaliśmy prezentacje multimedialne oraz krótkie inscenizacje przygotowane przez uczniów klasy V A („Żółty parasol”) i klasy VI A („Sen Księdza Bosko”), a także przyswajaliśmy naukę Ewangelii poprzez zabawy ruchowe, takie jak np. choreografia do słów piosenki Jesteśmy dziećmi z Emaus. Aż trudno uwierzyć, że tyle atrakcji naraz można doświadczyć podczas wizyty w kościele.

            Przeżyte rekolekcje uświadomiły nam, że kościół to miejsce, gdzie można przeżywać swoją relację z Panem Bogiem także w sposób radosny – nie tylko przeżywając smutek męki Pana Jezusa, ale również śpiewając i tańcząc, a wszystko to, by uczcić Go. Czyste serce ukształtowane poprzez pracę nad charakterem oraz lektura Pisma Świętego są tym, co pomaga lepiej poznać Boga i jeszcze bardziej Go ukochać, co w przedziwny sposób czyni nas szczęśliwszymi…

            Podsumowując: cieszymy się, że mogliśmy przeżyć tak piękną przygodę spotkania z Panem Bogiem, w której Ksiądz Robert był naszym duchowym przewodnikiem i wyrażamy swoje gorące Bóg zapłać!

 

                   Wdzięczni Uczniowie oraz Nauczyciele

ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. M. Biernackiego w Warszawie          

 


Reklama:klimatyzacja