21.01.2019.
Finał projektu "Warszawa naszą stolicą, Wola naszą dzielnicą"

ImageW dniu 10 maja 2011r. w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie.                                                                            

W tym dniu odbyła się  prezentacja wieńcząca  roczny, szkolny projekt: Warszawa naszą stolicą, Wola naszą dzielnicą w ramach otrzymanego przez naszą szkołę Certyfikatu nadanego przez Prezydent m.st. Warszawy ,, Wars i Sawa” - promującego dzieci uzdolnione i zdolne.

Zadaniem tego całorocznego projektu była nauka przez zabawę.

Na szkolną uroczystość przybyły władze Dzielnicy Wola w osobie

Pani Burmistrz  Grażyny Orzechowskiej – Mikulskiej,    

WOiW reprezentowała Pani Naczelnik Mariola Zielińska,

Obecni byli także przedstawiciele  Zgrupowania AK Chrobry II,  z jej Przewodniczącym Jerzym Zakrzewskim

            W ciągu całego roku przybliżyliśmy znajomość naszego miasta oraz dzielnicy, w której mieści się nasza szkoła. Poznaliśmy historię Polski, która w dużej mierze działa się właśnie tutaj, w naszej stolicy. Poznaliśmy również znanych i mniej znanych ludzi Warszawy. Przypomnieliśmy sobie bajki, legendy związane z naszym miastem, poznaliśmy jedną z dziedzin sportu, ,,Zośkę” która kiedyś była bardzo popularna wśród naszych dziadków i pradziadków. Potrafimy trafić do miejsc odpoczynku współczesnych warszawiaków jakimi są zielone parki, wiemy gdzie mieści się piękna architektura stolicy oraz jej zabytki . Mieliśmy okazję pokazać nasze prace w postaci albumów, plakatów czy wystaw plastycznych i ekspozycji  poświęconych naszemu miastu oraz dzielnicy Wola na samodzielnie zorganizowanych  przez  nas stoiskach warszawskich. 

Spróbowaliśmy  odtworzyć klimat dawnych epok. Każda bowiem klasa miała za zadanie zagospodarować przestrzeń wyznaczoną przez wychowawcę w stylu wybranej przez siebie epoki         z wykorzystaniem rekwizytów i strojów nawiązujących do dawnych czasów.

Zwieńczeniem całego dnia był  musical „Koncert życia F. Chopina” warszawianina znanego na całym świecie ze swojego kunsztu kompozytorskiego. Musical przygotowany został przez uczniów  naszej szkoły pod kierunkiem pań. I. Cichockiej, . I. Chruściel, M. Dębińskiej-Kapsiak. oraz                       A. Żelechowskiej. Po południu musical  obejrzeli także  zaproszeni  Rodzice.

 


Reklama:klimatyzacja