21.06.2018.
Niezwykła lekcja historii
W dniu 20 maja uczniowie klas szóstych odbyli niezwykłą lekcję historii...
Tematyka spotkania dotyczyła Powstania Warszawskiego  1944. Nauczyciela historii zastąpił przewodniczący Zgrupowania Chrobry II p. Jerzy Zakrzewski. Uczniowie z ogromnym przejęciem i zainteresowaniem wysłuchali w skupieniu genezy oraz przebiegu walk powstańczych w Warszawie. Wspomnienia p. Zakrzewskiego, jego wiedza historyczna i zaangażowanie wzbudziły zachwyt wśród dzieci.
Uczniowie zadawali byłemu powstańcowi bardzo interesujące pytania m.in. dotyczące życia codziennego walczącej w Powstaniu młodzieży, pytali o patrona szkoły- jego postawę i moment śmierci. Pytali także o udział dziewcząt  w walkach i relacje na barykadzie z oddziałami niemieckimi.
Taka lekcja na pewno pozostanie w pamięci i dzieci na dłużej niż podczas standardowych zajęć z historii.