18.06.2018.
Majówka z królem
Majówka u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego to tytuł szczególnego wydarzenia przygotowanego przez
uczniów klasy VIB pod kierunkiem p.Iwony Cichockiej oraz wychowawczyni Teresy Wójcik-Wyrzykowskiej i
zaprezentowanego w piątek 13 maja 2011.
Klasa VIB przedstawiła dwie scenki : Obiady Czwartkowe i Konstytucja 3 Maja.
"Obiady Czwartkowe " - były realizacją części projektu "Warszawa naszą stolicą, Wola - naszą dzielnicą " Uczniowie klasy VIB najpierw uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Pałacu na Wodzie w Łazienkach oraz w plenerze malarskim,których celem było bardzo dobre poznanie życia na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego sławnych obiadów czwartkowych wydawanych dla wybitnych przedstawicieli kultury i sztuki.
Uczniowie przebrani w bardzo piękne kostiumy przygotowane przez panią Annę Żelechowską , zaprezentowali postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego znamienitych gości - poetów, pisarzy i malarzy .W czwartkowym
obiedzie uczestniczyli: Marcello Bacciarelli , Canaletto, Julian Ursyn Niemcewicz, Stanisław Konarski i biskup Ignacy Krasicki. Poeci czytali swoje wiersze a malarze prezentowali ostatnio namalowane obrazy. Cały czas Obiadowi towarzyszyła muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta Zgodnie z tradycją panującą na dworze króla.
Na zakończenie Obiadu damy dworu w pięknych kostiumach częstowały publiczność suszonymi śliwkami