22.10.2018.
Dzień Dziecka i Dzień języków obcych
ImageKażde dziecko wie, co oznacza pierwszy dzień czerwca. W naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka były bardzo huczne. W ramach tego święta dla naszych uczniów został przygotowany specjalny program. 1 czerwca uczniowie klas starszych najpierw mogli wykazać się swoją zwinnością, szybkością i sprytem w międzyklasowych zawodach sportowych, w których udział wzięli dosłownie wszyscy.
Po skończonym wysiłku fizycznym był czas na wysiłek intelektualny. Ponieważ Dzień Dziecka był połączony z dniem języków obcych, nasi wybitni językowcy stanęli do konkursu języka angielskiego. Inni zaś świetnie bawili się w językowe kalambury.
Finałem dnia było przedstawienie "A job for superheroes?" wystawione przez uczniów, które niosło za sobą bardzo ważne przesłanie. Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył wszystkim laureatom dyplomy i cenne nagrody, a każdy uczeń dostał słodki prezent.

Nie zapomnieliśmy także o naszych najmłodszych. Uczniowie klas 1-3 obchodzili swoje święto dzień później tj. 2 czerwca. Jednak ich atrakcje były wcale nie gorsze. Ich dzień stał pod znakiem sportu oraz kuchni świata. Klasy rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów.
Po zawodach wszyscy udali się do klas, gdzie wspólnie z wychowawcami przygotowywali specjalne stoiska o kuchniach z różnych stron świata. Była kuchnia amerykańska, grecka, francuska, włoska, a także dalekiego wschodu.
Na zakończenie całego dnia uczniowie klas młodszych pod kierunkiem p. Tyburskiego wystawili inscenizacje wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" w wersji polskiej i angielskiej. Oczywiście każdy uczeń klas 1-3, wzorem klas starszych, otrzymał słodki upominek na zakończenie imprezy.