24.03.2019.
Wycieczka do Centrum Olimpijskiego
28 września uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami wybrali się na warszawski żoliborz, aby zwiedzić Centrum Olimpijskie, a ponieważ nasza szkoła w tym roku pracuje projektem o charakterze sportowym, to taka wycieczka idealnie pasowała do programu.
Już na samym wstępie na dziedzińcu gmachu centrum przywitały nas antyczne rzeźby, które przypominały iż to Grecja jest kolebką igrzysk. Potężny budynek również wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Na początku naszej wycieczki Pani przewodnik poprowadziła nas czerwonym ślimakiem wzdłuż tablic, na których były umieszczone nazwiska wszystkich Polaków, którzy reprezentowali nasz kraj, w letnich i zimowych olimpiadach.
Kolejnym punktem programu było spotkanie z gościem. Na rozmowę z dziećmi udało się namówić p. Dariusza Goździaka- złotego medalistę z IO Barcelona 92, w pięcioboju nowoczesnym. Pan Darek opowiadał nam na czym polega pięciobój nowoczesny, jak wyglądały igrzyska w Hiszpanii, a także nasi uczniowie mieli możliwość spróbowania powalczenia z naszym olimpijczykiem we florecie i szpadzie. Po bardzo owocnym spotkaniu obejrzeliśmy film opowiadający o historii polskiego olimpizmu.
Na koniec naszej wycieczki, czekała na nas nie lada atrakcja. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił na ergometrze, czyli symulatorze wioślarstwa. Euforii nie było końca. Każdy wyścig dostarczał wiosłującym, a także publiczności wiele emocji. Nawet p. Janiszek i p. Tyburski zdecydowali się spróbować :-)
Nasi czwartoklasiści byli bardzo zadowoleni z takiej wycieczki. Stwierdzili, że na pewno wrócą tam nie raz.