19.01.2019.
Wizyta u Pana Prezydenta

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 10 listopada br. 15 uczniów – reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 26  zostało zaproszonych do Pałacu Prezydenckiego, aby wspólnie z Parą Prezydencką wykonać kokardy narodowe.

W spotkaniu uczestniczyli, także uczniowie z 2 warszawskich szkól oraz aktorzy młodego pokolenia, grający w serialu "Czas honoru" - Jan Wieczorkowski, Antoni Pawlicki, Karolina Gorczyca, Agnieszka Więdłocha.
Obecny w pałacu był także kapitan Tadeusz Wrona, pilot Boeinga 767, który awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku.

W czasie spotkania Pan Prezydent Bronisław Komorowski zaznaczył, że uroczystości niepodległościowe powinny kojarzyć się z radością i dumą z polskiej historii oraz tradycji. „Dzisiaj razem te kotyliony przygotowujemy, razem będziemy je nosili, aby podkreślać, że Święto Niepodległości chcemy obchodzić razem ze sobą, a nie przeciwko komukolwiek” – dodał  Prezydent RP.

O symbolice kotylionów, nawiązujących do znaku polskości z 1918 roku, opowiadał uczestnikom spotkania doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz.

Szkoły, których uczniowie wzięli udział w czwartkowym spotkaniu otrzymały od Pary Prezydenckiej pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w akcji.

W akcję „Kotylion na 11 listopada”, do której Prezydent RP zaprosił wszystkie polskie szkoły w kraju i zagranicą, włączyły się już tysiące osób.

Para prezydencka z wielką radością przyjęła zaproszenie od Pana Dyrektora  Pawła Prusika na uroczystości Jubileuszowe  85-lecia Szkoły Podstawowej nr 26,  w maju 2012 r.