23.10.2018.
Piknik ekologiczny 2011
W piątek 28 października 2011r. odbył się w naszej szkole piknik ekologiczny, który miał na celu kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie zainteresowań przyrodą, a także rozwijanie zdolności i umiejętności uczniów.

Tego dnia dominował kolor zielony-zarówno uczniowie,jak i nauczyciele mieli na sobie stroje w odcieniach zieleni, bardzo często z ozdobnymi gadżetami i ekologicznymi akcentami.
 Na sali uwadze uczniów nie umknęło motto:
„ Musimy nauczyć się dbać o środowisko, w którym mamy żyć.
Chodzi tylko o to, czy nauczymy się tego na czas?”
 Uczniowie mieli okazję startować w kilku konkurencjach: ekologicznym konkursie wiedzy, konkursie plastycznym, aktorskim, muzycznym, sportowym, a także projektowali stroje.
 W konkursie wiedzy ekologicznej uczniowie wytrwale odpowiadali na zadawane pytania i z uwagą wsłuchiwali się w treści ekologiczne podczas projekcji filmu. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zdobył Adam Rydzewski z klasy 5b.
Wielu uczniów wzięło udział w konkursie aktorskim i muzycznym, zaprezentowali się świetnie, a najlepsze występy zostały wynagrodzone.
 Prace plastyczne wcześnie wykonane przez uczniów,stały się wystawą naszego pikniku, a najlepsze z nich zostały wyłonione i ocenione przez eksperta, czyli nauczycielkę plastyki.
Uczniowie z wielkim zapałem uczestniczyli również w  konkurencjach sportowych.
                  Całość pikniku uwieńczyły piękne stroje ekologiczne wykonane z dostępnych materiałów. Modelki w rytmie muzyki prezentowały kreacje, a projektanci miały okazję omówić swoje dzieła.
Najlepszych uczniów wyróżniliśmy pochwałami, dyplomami i nagrodami.
 Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólną ekologiczną piosenkę.
        Zgodnie twierdzimy, iż od najwcześniejszych lat należy rozpocząć kształtowanie właściwej postawy człowieka wobec środowiska .
       Poznawanie przyrody, przeżywanie jej piękna i bogactwa, stwarzanie warunków bezpośredniego kontaktu z nią zapewnia uczniom biospołeczny rozwój. Dlatego staramy się dostarczać  jak najwięcej możliwości poznawania przyrody poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z nią i jej zjawiskami.