22.10.2018.
Apel z okazji Święta Niepodległości
            W czwartek, 10 listopada 2011 roku, odbył się apel z okazji Święta Niepodległości - najważniejszego polskiego święta narodowego. Uczniowie koła teatralnego pod kierunkiem Pani Iwony Chruściel i Iwony Cichockiej przygotowali montaż słowno-muzyczny.

W części artystycznej  przybliżyli społeczności uczniowskiej drogę Polski do odzyskania niepodległości. Akademia była swego rodzaju „spacerem do niepodległości”, gdzie przewodnikiem była Polska. Ojczyzna tłumaczyła uczniom znaczenie słowa „niepodległość” przedstawiając wybrane wydarzenia z historii Polski. Żywa lekcja historii przedstawiona została w sposób ciekawy poprzez zastosowanie różnych narzędzi: teatru cieni, wykorzystanie mapy, muzyki oraz okolicznościowej dekoracji.
Wspaniałemu występowi artystów towarzyszył chór pod opieką Pani Małgorzaty Dębińskiej - Kapsik . Widzowie mieli okazję wysłuchać pięknych i przejmujących pieśni patriotycznych, oddających rzeczywistość tamtych lat. Dzięki corocznemu apelowi uczniowie naszej szkoły dowiadują się więcej o tak ważnej dacie, jak 11 listopada.