22.10.2018.
Dziadek do orzechów i król myszy

W dniu 27 listopada 2011 dzieci z klas V-VI poszły do Teatru Wielkiego na przedstawienie Dziadek do orzechów i król myszy. To typowo familijne przedstawienie dla dzieci i całych rodzin, mocno związane jest z euroamerykańską tradycją bożonarodzeniową. Dzieci były zachwycone widowiskową oprawą plastyczną z wykorzystaniem niezwykłych możliwości technicznych sceny Teatru Wielkiego. Najbardziej podobał się im akt II, w którym Klara i Książę zabierają widzów w podróż do egzotycznych krajów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wspaniałe stroje oraz tańce w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego.
 Boris Asafiew, rosyjski badacz i kompozytor napisał o Dziadku do Orzechów: „To rzadkie zjawisko artystyczne, symfonia dzieciństwa, czy raczej okresu przejściowego, kiedy nieznane młodzieńcze tęsknoty wprawiają już w niepokój, a nie pozbyliśmy się jeszcze dziecięcych nawyków”.