22.06.2018.
Podsumowanie akcji "Góra grosza"

W bieżącym roku szkolnym ponowiliśmy akcję „Góra Grosza”, która miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Przez dwa tygodnie członkowie samorządu szkolnego: Agnieszka B. i Marta S., z klasy Va, codziennie zbierały „grosze” w ramach akcji. Do puszki można było wrzucać monety o każdym nominale, jednakże podstawowym celem było uświadomienie uczniom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc wielu koleżankom i kolegom. Takim sposobem zebraliśmy łącznie 191 zł 93 gr., z czego najwięcej monet było o nominale 1 gr. Zebraliśmy ich aż 3976 sztuk.

Pozostałe monety:

2 gr. – 1916 szt.