19.01.2019.
Święto Pluszowego Misia

25 listopada swoje 109 urodziny obchodziła najmilsza zabawka – pluszowy miś. Tego dnia wszyscy uczniowie klas 0 – 3 przynieśli do szkoły swoich ulubieńców.
W sali gimnastycznej zorganizowano wystawę pluszaków.  Z prezentacji multimedialnej dzieci poznały historię zabawki. Miś stał się bohaterem dziecięcych utworów literackich – bajek, baśni oraz filmów.  Na świecie najbardziej
znany jest Kubuś Puchatek. W Polsce popularne misie to Miś Uszatek
i Colargol.

Zainteresowania czytelnicze rozwijali uczniowie oglądając przygotowaną przez bibliotekarkę wystawę książek pt. ,,Misiowy świat”. W klasach ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”. Z wykonanych prac powstała imponująca wystawa. Uczniowie również mogli wykazać się znajomością postaci ze świata bajek biorąc udział w zgaduj - zgaduli, pt.„Sławne Misie”. Na zakończenie imprezy wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie z ukochanymi misiami i obejrzeli film ,,Colargol”.