23.03.2019.
Spotkanie szkoleniowe z p. Anną Marią Wesołowską

ImageW dniu 29 marca br.  w naszej szkole z inicjatywy  MKO odbyło się  spotkanie szkoleniowe z sędzią Anną Marią Wesołowską  - TVN

W spotkaniu uczestniczyli m.in.  Mazowiecki Kurator Oświaty p. Karol Semik, p. Katarzyna Góralska – Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz zaproszeni Dyrektorzy Delegatur, Wydziałów MKO, także  wizytatorzy,  dyrektorzy szkół, przedszkoli i  nauczyciele.

Celem spotkania było usystematyzowanie wiedzy pracowników nadzoru pedagogicznego w obszarze sprawowania przez rodziców władzy rodzicielskiej, sytuacji prawnej dziecka „w rozwodzie”, konfliktów w relacjach rodzice – szkoła, zagrożeniach przestępczością nieletnich, a także zadań szkoły w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 września 2011 r. w sprawie procedury „Niebieskie karty” oraz wzorów formularzy „Niebieska karta”.

Po spotkaniu z kadrą pedagogiczną  p. sędzia Wesołowska  znalazła czas, aby porozmawiać z  naszymi uczniami  na temat specyfiki swojej pracy,  bezpieczeństwa dziecka, zagrożeń  współczesnego  świata oraz relacji  i  komunikacji z dorosłymi.