21.10.2018.
"EURO NA MIEDZIANEJ"
W dniu 13 kwietnia w naszej szkole odbyła się trzygodzinna impreza EURO NA MIEDZIANEJ, do której nauczyciele i uczniowie przygotowywali się już od kilku miesięcy w ramach projektu WARSA I SAWY.
Klasy I-II brały udział w piłkarskich rozgrywkach sportowych - wyścigi rzędów, natomiast klasy III – VI  w turnieju piłki nożnej na dwóch poziomach. Nie tylko zawodnicy bawili się świetnie, ale również osoby kibicujące, które wcześniej wraz z wychowawcami przygotowywały okrzyki, hasła i transparenty mające na celu zagrzewać do walki swoich faworytów. Każda klasa poprzez losowanie miała przypisaną drużynę piłkarską z kraju europejskiego. W związku z tym uczniowie zapoznawali się z symboliką narodową danego kraju. Swoje stroje przygotowywali zgodnie z kolorystyką flagi narodowej, sami robili flagi, plakaty lub gadżety symbolizujące dany kraj, np. klasa 5b reprezentująca Hiszpanię miała plakat z pięknym bykiem. Uczniowie świetnie wczuli się w klimat imprezy, malując twarze w barwach narodowych.
Oprócz tego klasy młodsze przygotowały wystawy o tematyce sportowej, natomiast dla klas starszych zorganizowany był konkurs plastyczny pt. „Fair play w życiu i w sporcie”.
Również dla klas III-VI odbył się konkurs wiedzy o olimpizmie, którego pierwszy etap został przeprowadzony wcześniej  z wychowawcami w klasach.
W ramach tego projektu przez kilka tygodni nauczyciele wychowania fizycznego przygotowywali uczniów do roli odpowiedzialnego kibica – z dziećmi zostały przeprowadzone lekcje multimedialne i lekcje warsztatowe dotyczące kulturalnych zasad kibicowania, stosowania zasad fair play w każdej dziedzinie życia, nie tylko w sporcie. Uczniowie zostali zaangażowani do zrobienia gazetki dotyczącej wiedzy na temat olimpizmu. Dzieci mogły poszerzać swoją wiedzę o sylwetkach polskich olimpijczyków wypożyczając gazetki z prywatnych zbiorów nauczyciela. Wielu wychowawców zorganizowało również wycieczkę do Centrum Edukacji Olimpijskiej PKOI, gdzie wychowankowie mieli okazję do spotkania z polskimi olimpijczykami.
EURO NA MIEDZIANEJ podsumowała pani dyrektor Beata Ciemięga, wręczając zakupione wcześniej nagrody (koszulki, smycze, dyplomy, słodycze, gadżety).
Zapraszamy do naszej zakładki ze zdjęciami z tej imprezy 