21.08.2018.
Dzień promocji szkoły
W czwartek 19 kwietnia 2012 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie informacyjne dotyczące funkcjonowania placówki. W spotkaniu wzięli udział rodzice potencjalnych kandydatów do naszej szkoły, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i specjaliści. W murach Szkoły Podstawowej nr 26 zawitali także najmłodsi zainteresowani, którzy od września zasiądą w ławkach jako dumni pierwszoklasiści.
Wizyta ta pozwoliła rodzicom na zapoznanie się z tradycją szkoły, najnowszą ofertą dydaktyczno-wychowawczą placówki oraz przygotowaniem kadry pedagogicznej do pracy z dzieckiem sześcioletnim.
W tym dniu przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Po krótkim powitaniu przybyłych przez pana dyrektora, uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej zaprezentowali niebywałe przedstawienie pt. "Dzień Ziemi". Inscenizacja wywołała entuzjastyczne opinie widzów. Goście byli zachwyceni wysokim poziomem i przyjazną atmosferą imprezy.
Po widowisku artystyczno-muzycznym psycholog szkolny – p. Weronika Kobak przekazała informacje dotyczące gotowości szkolnej i predyspozycji psychomotorycznych dziecka sześcioletniego.
Podczas prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, rodzice mieli okazję zapoznać się z zasadami działania szkoły, podejmowanymi przez nas przedsięwzięciami, szerokim wachlarzem zajęć dodatkowych, ofertą świetlicy.
Spotkanie uświetnił pokaz akrobatyczno-gimnastyczny w wykonaniu najmłodszych uczniów z klas sportowych, który wywołał niezwykle żywą reakcję publiczności.
Na zakończenie tej części spotkania, zgromadzeni goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły, w szczególności: sal lekcyjnych klas 0-III, pracowni przedmiotowych, biblioteki. Rodzice mieli okazję, by porozmawiać z nauczycielami i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Uczestnicy „Dnia Otwartego” wysoko ocenili jego jakość oraz walory organizacyjne. Mamy nadzieję, że dzisiejsi mali goście spróbują sił w naszej szkole. Trzymamy kciuki za wszystkich przyszłych pierwszaków.