18.06.2018.
Dzień Ziemi

Dnia 11 maja 2012 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod obowiązującym w tym roku hasłem „Dobra energia dla wszystkich”.
Zwraca ono uwagę na konieczność ograniczania efektu cieplarnianego na naszej planecie oraz większego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
O ekologii nigdy za dużo, więc uczniowie naszej szkoły kierunkiem p E. Janiszek przygotowali konferencję na temat: „Alternatywnych źródeł energii”.
Młodzi, chłonni wiedzy uczniowie, przebrani za profesorów, z zapałem prezentowali swoją wiedzę kolegom.
Konferencję poprowadzili uczniowie z klasy czwartej.

Każda klasa miała przydzielone inne zadania:

Starannie wykonane prace i plakaty zostały zaprezentowane na wystawie.  Konferencja ta uświadomiła uczniom, jak wiele jeszcze można zdziałać w dziedzinie ekologii, że są współodpowiedzialni z stan środowiska naturalnego i że to właśnie od nich zależy przyszłość kolejnych pokoleń.

Dnia 11 maja 2012 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod obowiązującym w tym roku hasłem „Dobra energia dla wszystkich”.

Konferencję poprowadzili uczniowie z klasy czwartej.

Każda klasa miała przydzielone inne zadania:

• Klasa 4b zgłębiła tajniki wiedzy na temat energii geotermalnej,a 4a na temat energii wodnej
  • Klasa 5b przygotowała informacje o energii wiatru, 5a natomiast o energii biomasy
  • O pozytywnych i negatywnych skutkach wykorzystywania energii słonecznej i atomowej mówili uczniowie z klas 6.

Starannie wykonane prace i plakaty zostały zaprezentowane na wystawie.  Konferencja ta uświadomiła uczniom, jak wiele jeszcze można zdziałać w dziedzinie ekologii, że są współodpowiedzialni z stan środowiska naturalnego i że to właśnie od nich zależy przyszłość kolejnych pokoleń.