21.08.2018.
Dzień Dziecka z Urzędem Miasta

1 czerwca 2012 roku, uczniowie klasy VB, VIA i VIB  pod opieką wychowawców i nauczycieli wybrali się na Plac Bankowy. Tam o godzinie 9.00. rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Dziecka.

Organizatorami obchodów Dnia Dziecka w ramach programu „Razem Bezpieczniej” z inicjatywy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego byli: Urząd m.st. Warszawy, Komenda Stołeczna Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Warszawie, Straż Miejska m.st. Warszawy, kino Muranów, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” Oddział Terenowy Warszawa – Ochota, Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Harcerstwa Polskiego.

Nasi uczniowie odwiedzili  trzy kolorowe krainy – czerwoną, zieloną oraz błękitną. Mieli okazję do nauki i zabawy.  Przed wejściem do „Czerwonej krainy” Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przygotował m.in. edukacyjny autobus (temat: budowa II linii metra). Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie zaprezentował natomiast zabytkowy autobus. Centrum krainy stanowiła sala 169 urzędu wojewódzkiego, w której Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” zaprezentowała sprzęt medyczny, w jaki wyposażona jest karetka pogotowia. Straż pożarna udostępniła swoje wozy oraz sprzęt do wykrywania substancji chemicznych z robotem do wykonywania niebezpiecznych prac. Atrakcją był również pokaz taktyk i interwencji straży miejskiej. Pracownicy mazowieckiego sanepidu edukowali m.in. z zasad zdrowego odżywiania.

W dniu święta wszystkich dzieci Komenda Stołeczna Policji zamieniła się w „Błękitną krainę”. Funkcjonariusze udostępnili swoje radiowozy, quady i motory. „Zielona kraina” w sali sejmiku na terenie urzędu wojewódzkiego to głównie zabawy sportowe i warsztaty plastyczne przygotowane przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” Oddział Terenowy Warszawa – Ochota. Dzieci, pod okiem ratowników Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, miały także możliwość zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Atrakcją spotkania były maskotki: Pan Bilecik, miś Szansuś, królewna Śnieżka, królik Bugs oraz Śpiąca Królewna. Dodatkowo, co godzinę odbywało się losowanie biletów na spektakle do teatrów Kamienica oraz Syrena.