23.10.2018.
Lekki Tornister
Dnia 13 września 2012 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Lekki tornister”. Wszyscy uczniowie klas I –III spotkali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć inscenizację w wykonaniu dzieci z klasy II c. Następnie p. A. Liszkiewicz-Pakulska wraz z uczniami dokonała prezentacji tornistrów. Wszyscy mogliśmy obejrzeć różne rodzaje plecaków szkolnych i poznać cechy „zdrowego” tornistra. Pielęgniarka szkolna opowiedziała zebranym o skutkach  noszenia ciężkiego tornistra.
Druga część akcji odbyła się w salach lekcyjnych. Dzieci pod opieką wychowawców pakowały swoje plecaki szkolne, zwracając szczególną uwagę na ich zawartość. Nauczyciele przeprowadzili wśród uczniów quiz „Co powinno znajdować się w tornistrze?” Wszystkie dzieci mogły zważyć swoje plecaki. Ważenie tornistrów będzie odbywać się raz w miesiącu do końca roku szkolnego. Wyniki są zapisywane w tabeli. W każdej klasie zostanie wyłoniony uczeń z najlżejszym i najcięższym plecakiem.
Na zakończenie akcji dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Pakuję swój tornister”, które wraz z zasadami pakowania tornistra zawiesiliśmy na tablicach przed salami lekcyjnymi.