19.01.2019.
Zaprzysiężenie MSU

18 października miało miejsce zaprzysiężenie Małego Samorządu Uczniowskiego. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Wicedyrektor szkoły – Beata Ciemięga, kierownik świetlicy – Jolanta Władzińska, nauczyciele oraz uczniowie klas 1-3.

Członkowie MSU przybliżyli swoim koleżankom i kolegom na czym polega ich działalność i czym zajmować się będą w roku szkolnym 2012/2013. Przedstawili szeroki wachlarz postulatów, planowanych imprez, konkursów i akcji charytatywnych, które będą nadzorować. Słowa ich uzupełniała ciekawie przygotowana prezentacja multimedialna.

Najważniejszy moment spotkania stanowiło jednak złożenie przez przedstawicieli Małego Samorządu uroczystej przysięgi. Nastrój powagi i doniosłości chwili udzielił się każdemu – wszyscy powstali i zapadła cisza. Wybrańcy obiecali godnie reprezentować uczniów naszej szkoły, dbać o jej imię i troszczyć się o jej wizerunek, uczciwie sprawować powierzone funkcje, jak najlepiej współpracować z innymi uczniami oraz nauczycielami, szanować wszystkich pracowników szkoły.

Na zakończenie, zaprzysiężeni przypomnieli zgromadzonym, że atmosfera w szkole zależy od wszystkich. Zachęcali uczniów do zgłaszania wszelkich pomysłów, dotyczących życia Szkoły Podstawowej nr 26, opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego.