18.06.2018.
Piknik ekologiczny
30 października 2012 r. zgodnie z jesienną tradycją, odbył się w naszej szkole coroczny „Piknik ekologiczny”.

Hasłem tegorocznej imprezy były „Barwy jesieni”. Celami pikniku było między innymi kształtowanie postaw proekologicznych, kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie, kształtowanie umiejętności pracy w zespole i integrowanie zespołu klasowego, rozwijanie percepcji plastycznej uczniów oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Najważniejszym zadaniem postawionym klasom było zorganizowanie pikniku klasowego. Klasy miały przygotować przekąski piknikowe składające się ze zdrowych produktów oraz zadbać o atmosferę pikniku. Wśród klas czwartych pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła klasa IV B pod opieką wychowawcy p. Barbary Grabowskiej. Poza zdrowym jedzeniem dzieci przygotowały sztuczne ognisko, jesienne dekoracje, a śpiewem i grą na gitarach stworzyły wspaniałą atmosferę integrującą zespół klasowy. Wśród klas starszych pierwsze miejsce zajęła klasa V B pod opieką wychowawcy p. Marzeny Szateckiej.

Prawdziwy piknik nie odbyłby się bez zabaw ruchowych. W tej konkurencji wśród klas czwartych pierwsze miejsce zajęła klasa IV A, których wychowawcą jest p. Danuta Góral, a wśród klas starszych bezkonkurencyjna była klasa VI A pod opieką wychowawcy p. Iwony Chruściel.

Tegoroczna aura nie pozwoliła, by nasz piknik odbył się na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczna impreza będzie prawdziwym piknikiem pod chmurką, w otoczeniu przyrody.